Skip to main content

Nieuwe gezichten bij HL7 Nederland

Bestuurslid Marlene Gigase

Nieuwe gezichten bij HL7 Nederland

Tijdens de 18e HL7 Nederland WGM heeft één van de twee nieuwe gezichten zichzelf gepresenteerd binnen de organisatie: Marlene Gigase is het nieuwe bestuurslid.

Vanuit mijn drijfveer 'kwaliteit van leven' werk ik al ruim 30 jaar aan de businesskant in de zorgsector. In het bijzonder op het gebied van interoperabiliteit ten behoeve van samenwerking tussen patiënt en zorgverlener en tussen zorgverleners onderling.

HL7 levert internationale open standaarden om interoperabiliteit te realiseren. De ontwikkeling van HL7-FHIR en dan met name de FHIR API’s brengen gegevensuitwisseling nu naar een volgende fase. Mede hierdoor wordt het mogelijk om real-time vanuit je eigen EPD informatie tot je beschikking hebben, ongeacht waar de data zijn opgeslagen. Dit zal de kwaliteit van zorg verder doen toenemen voor zowel cliënt als zorgverlener en de kosten voor gegevensuitwisseling omlaag brengen. Hier zet ik me graag voor in vanuit mijn rol in het bestuur van HL7.

Events & Opleidingen

Opleiding HL7 versie 2 (oktober 2025)

woensdag, 08 okt 2025 - 9:00
  • tot
    donderdag, 09 okt 2025 - 17:30
€ 1.375,00
Utrecht

Bent u direct betrokken bij het specificeren, bouwen en implementeren van HL7 versie 2 berichten, dan leert u in deze opleiding precies wat u daar voor nodig heeft.


Opleiding HL7 FHIR Basics (november 2025)

dinsdag, 04 nov 2025 - 9:00
  • tot
    woensdag, 05 nov 2025 - 17:30
€ 1.375,00
Utrecht

Deze 2-daagse HL7-opleiding is primair bestemd voor degenen die betrokken zijn bij de implementatie, uitrol en support van applicaties die gebruik maken van de HL7 FHIR specificatie.


24e HL7 Nederland Working Group Meeting/ IHE congresdag

donderdag, 06 nov 2025 - 9:00
  • tot
    vrijdag, 07 nov 2025 - 18:00
€ 150 per dag ex BTW
Motel de Witte Bergen - Hilversum

Dit jaar organiseren HL7 Nederland en IHE op donderdag gezamenlijk de HL7 WGM/IHE congresdag. Thema van de donderdag is de voorbereiding op de EHDS.  Op vrijdag is de reguliere 2e dag van de HL7 NL Working Group Meeting. Het programma van zowel de donderdag als de vrijdag is hier terug te vinden.

 

Wil je weten wat een Working Group Meeting is? Er is zelfs een video over gemaakt!


Opleiding: Workshop Interoperabiliteit (op aanvraag)

woensdag, 31 dec 2025 - 0:00
Prijs op aanvraag
In-house / In-company

Bent u betrokken bij een project of programma dat impact heeft op de informatie-uitwisseling binnen een organisatie en/of met andere organisaties? Deze 1-daagse workshop is bedoeld om alle betrokken managers en adviseurs te voorzien van basiskennis rondom interoperabiliteit, de te gebruiken interoperabiliteitsstandaarden en de problemen die specifiek bij dit soort projecten naar voren komen.