Skip to main content

Vervolgopleiding EHDS-on-FHIR

Vervolgopleiding EHDS-on-FHIR

Organisatie voorbereiden op de impact van de EHDS wetgeving

Deze 1-daagse opleiding is gericht op diegenen die de impact van de EHDS-wetgeving op hun eigen softwaretoepassingen en infrastructuur willen begrijpen en hun organisatie willen helpen zich voor te bereiden op de in de EHDS opgenomen verplichtingen.

De Europese EHDS wetgeving (European Health Data Space) regelt de uitwisseling en het gebruik van gezondheidsgegevens binnen de EU. Het doel is om burgers meer controle te geven over hun eigen elektronische gezondheidsgegevens, en om deze gegevens veiliger en efficiënter te kunnen delen met zorgverleners. Dit moet leiden tot betere zorg, meer onderzoek en innovatie, en een geharmoniseerde markt voor zorg-ICT-systemen. 

De cursus richt zich op het gebruik van FHIR en andere interoperabiliteitsstandaarden ter ondersteuning van het primaire gebruik (het ondersteunen van lopende zorgprocessen) van gezondheidsgegevens, en op de EHDS eisen ten aanzien van zorg-ICT-systemen.

Aan het einde van de training kunnen de deelnemers de kerndoelen en structuur van de EHDS-wetgeving uitleggen, bepalen welke EHDS-eisen in hun eigen context geïmplementeerd moeten worden, en hun organisatie helpen zich voor te bereiden op de in de EHDS opgenomen verplichtingen.

Basiskennis van FHIR wordt als bekend verondersteld, evenals kennis van algemene software-architectuur principes.

Kijk op de opleidingskalender wanneer de eerstvolgende Vervolgopleiding EHDS-on-FHIR  wordt aangeboden of neem Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. om de opleiding bij uzelf in-house te laten verzorgen.

Tijden, locatie en prijzen:

De lestijden zijn van 9.00 tot 16.45 uur, de lunchtijden zijn van circa 12.30 tot 13.30 uur.

De opleiding wordt gehouden in Utrecht (centrum).

Niet-leden van HL7 betalen € 900,00 per persoon inclusief lunches en studiemateriaal, exclusief 21% BTW.
Leden van HL7 betalen € 800,00 per persoon inclusief lunches en studiemateriaal, exclusief 21% BTW.
Er is een Early Bird korting van € 50,00 per persoon.

Om voor de ledenkorting in aanmerking te komen dient u bij inschrijving ingelogd te zijn op de website, waarmee automatisch de ledenkorting bij uw inschrijving wordt verwerkt.

Inhoud: Merk op dat de cursusinhoud aan wijziging onderhevig is; de EHDS-verordening is in maart 2025 gepubliceerd en moet nog ingevoerd worden. De training weerspiegelt de reeds bekende EHDS-eisen aangevuld met de verwachting van betrokken experts t.a.v. de toekomstige richting van de EHDS-eisen.

  • Inleiding
  • Overzicht EHDS en gerelateerde uitvoeringswetgeving
    • EHDS-doelen, geharmoniseerde componenten, prioriteitscategorieën, tijdslijn
  • Algemene EHR-systeemeisen
    • Data access, access control, logging
  • Overzicht van de implementeerbare specificaties
    • eHN-richtlijnen, Logische Modellen, FHIR-implementatiegidsen
    • Oefening: navigeren door de verschillende specificaties
  • Implementeerbare specificaties voor 2029
    • FHIR Patient Summary Implementatiegids
    • FHIR Medicatie Implementatiegids
    • IHE ATNA logging implementatierichtlijnen
    • Uitwisselingsmechanisme, Authenticatie en Beveiligingsrichtlijnen
  • Implementatie-uitdagingen
    • Combinatie van berichtenverkeer en documenten in implementaties
    • Verwerking van gegevens afkomstig van derden
    • Overbruggen van verschillen in codelijsten
  • Implementeerbare specificaties voor 2031 (overzicht)
    • FHIR Ontslagbrief Implementatiegids
    • FHIR Medische Testresultaten Implementatiegids
    • FHIR Beeldverslag Implementatiegids en DICOM-beelduitwisseling
  • Conformiteitstesten, Certificering en etikettering
    • Conformiteitsbeoordeling, Documentatie-eisen, (zelf)certificering
    • Testen, EU-testtools
    • Oefening: gebruik van de testtools
  • Integratie met (bestaande) nationale infrastructuren
    • EHDS-interoperabiliteitseisen versus nationale eisen, data discovery
    • Verschillen in coderingssystemen, beveiliging
  • Aanbevelingen
    • Aanbevolen vervolgstappen voor softwarebedrijven
    • Aanbevolen vervolgstappen voor zorgorganisaties
    • Groepsoefening
  • Samenvatting en toekomstige richting van de EHDS
    • Verwachte verbeteringen, nieuwe prioriteitsgebieden
    • Versiebeheer van EHDS-specificaties, onderhoud

Opleidingsmateriaal:

De cursisten dienen zelf een laptop mee te nemen. Voor het bekijken van de opleidingsmaterialen is een Webbrowser en een Acrobat reader noodzakelijk. Ter plaatse ontvangen alle deelnemers een set elektronische handouts. De elektronische handout bevatten o.a. de slides, de oefeningen  en achtergrondmateriaal.

Docenten:

De opleiding wordt verzorgd door René Spronk. René is beroepsmatig trainer en geeft al meerdere jaren opleidingen over FHIR.

Vervolgopleiding EHDS-on-FHIR

Opleiding: Workshop Interoperabiliteit (op aanvraag)

woensdag, 31 dec 2025 - 0:00
Prijs op aanvraag
In-house / In-company

Bent u betrokken bij een project of programma dat impact heeft op de informatie-uitwisseling binnen een organisatie en/of met andere organisaties? Deze 1-daagse workshop is bedoeld om alle betrokken managers en adviseurs te voorzien van basiskennis rondom interoperabiliteit, de te gebruiken interoperabiliteitsstandaarden en de problemen die specifiek bij dit soort projecten naar voren komen.


Opleiding HL7 FHIR Profiling (op aanvraag)

woensdag, 31 dec 2025 - 0:00
Prijs op aanvraag
In-house / In-company

Deze 2-daagse on-line HL7-opleiding is primair bestemd voor degenen die verantwoordelijk zijn voor data modellering en conformance, en is zowel gericht op hen die FHIR profielen gaan ontwikkelen, als op hen die de specificaties zoals vastgelegd in FHIR profielen moeten gaan omzetten in software.


eLearning: HL7 FHIR Basiskennis (altijd beschikbaar)

woensdag, 31 dec 2025 - 0:00
€ 60,00
On-line

Heb je behoefte aan een korte kennismaking met de belangrijkste FHIR begrippen en concepten? De eLearning HL7 FHIR Basiskennis biedt een overzicht in 2 à 3 uur.


Opleiding HL7 versie 2 (maart 2026)

dinsdag, 17 mrt 2026 - 9:00
€ 1.375,00
Utrecht

Bent u direct betrokken bij het specificeren, bouwen en implementeren van HL7 versie 2 berichten, dan leert u in deze opleiding precies wat u daar voor nodig heeft.


Opleiding HL7 FHIR Basics (april 2026)

dinsdag, 14 apr 2026 - 9:00
€ 1.375,00
Utrecht

Deze 2-daagse HL7-opleiding is primair bestemd voor degenen die betrokken zijn bij de implementatie, uitrol en support van applicaties die gebruik maken van de HL7 FHIR specificatie.


Vervolgopleiding EHDS-on-FHIR (mei 2026)

donderdag, 07 mei 2026 - 9:00
€ 900,00
Utrecht

Deze 1-daagse opleiding is gericht op diegenen die de impact van de EHDS-wetgeving op hun eigen softwaretoepassingen en infrastructuur willen begrijpen en hun organisatie willen helpen zich voor te bereiden op de in de EHDS opgenomen verplichtingen


Opleiding HL7 versie 2 (september 2026)

dinsdag, 15 sep 2026 - 9:00
€ 1.375,00
Utrecht

Bent u direct betrokken bij het specificeren, bouwen en implementeren van HL7 versie 2 berichten, dan leert u in deze opleiding precies wat u daar voor nodig heeft.


Opleiding HL7 FHIR Basics (november 2026)

dinsdag, 03 nov 2026 - 9:00
€ 1.375,00
Utrecht

Deze 2-daagse HL7-opleiding is primair bestemd voor degenen die betrokken zijn bij de implementatie, uitrol en support van applicaties die gebruik maken van de HL7 FHIR specificatie.


Vervolgopleiding EHDS-on-FHIR (november 2026)

donderdag, 12 nov 2026 - 9:00
€ 900,00
Utrecht

Deze 1-daagse opleiding is gericht op diegenen die de impact van de EHDS-wetgeving op hun eigen softwaretoepassingen en infrastructuur willen begrijpen en hun organisatie willen helpen zich voor te bereiden op de in de EHDS opgenomen verplichtingen